Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:Sprawdzone środki w profilaktyce chorób zboża

Choroby zbóż są dużym kłopotem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Niektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy preparaty oraz choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się bardziej zaawansowane symptomy, ponieważ jedynie w ten sposób możemy mieć jakąkolwiek szansę uchronić potencjał zbioru. Wykorzystanie zapobiegawczych rozwiązań intensyfikujących odporność zboża przez gospodarza w słusznym czasie ma obowiązek pomóc w zapobieganiu wielu zagwozdkom chorobowym.

Ochrona zboża przed chorobami - polecane działania okresowe

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest wielokrotnie znacznie bardziej skuteczne i ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia czy też innego zboża warto się zaintrygować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Poniżej omawiamy co poniektóre z tych najbardziej znaczących, które należałoby zaimplementować, żeby choroby pszenicy ozimej wiosną oraz pozostałe nie generowały większego kłopotu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• kontrola obecności azotu,

• środki grzybobójcze na dla rolnika pszenice.

Zwłaszcza właśnie sadzenie zboża w słusznym czasie jest istotne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem najlepszych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego wzrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zbóż ozimych ma rzeczywiście ogromne znaczenie.

Nadmiernie wysokie ilości i wskaźniki żyzności azotu są w stanie sprawiać nadto grube, bujne drzewostany, które są w stanie mieć obniżoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon bardziej podatnym na choroby dolistne, lub inne rodzaju fungicydy pszenica ozima. Jest to przede wszystkim prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu rodzajów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty siania, zabiegi fungicydowe w uprawie rzepaku i wybór produktów o większej wytrzymałości bądź akceptacji na koronne szkodniki i choroby, takie jak jęczmień choroba może wspomóc zminimalizować ryzyko znacznych strat. Pierwsza forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę poboczną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby również zwrócić uwagę na cieszący się coraz to większą renomą tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników doceniany jako wydajna forma ochrony.

Najnowsze artykuły:

Top