O NAS

Jesteśmy grupą (choć to zbyt szumne określenie, bo dwie osoby to jeszcze nie grupa 🙂 ) pasjonatów, książkowych zapaleńców, którzy znacznie odstają od statystyk i czytają więcej niż jedną książkę rocznie.

Nie podoba nam się jak traktowana jest kultura słowa pisanego i czytanego w naszym kraju. W dobie urządzeń mobilnych, przekazywania krótkich, lakonicznych wiadomości kultura słowa, niekarmiona wartościową treścią, obumiera.

Kiedyś tak jak większość zjadaczy chleba byliśmy zagubieni w gąszczu literackich nowości. Głównie zajmowała nas klasyka, którą bardzo cenimy. Przytłoczeni mnogością gatunków literackich nie potrafiliśmy odnaleźć pozycji wartych naszej uwagi.  Stąd pomysł na bloga.  Możliwe, że to zagubienie stanowi przyczynę tak niskiego odsetka osób czytających więcej niż jedną książkę rocznie w Polsce, dlatego ten blog to pomocna dłoń dla tych, którzy nie mogą odnaleźć swojego „literackiego alter-ego”.

Postaramy się ustawiać drogowskazy w tym ciemnym lesie książek. Poznajcie nas 🙂

Piszą dla Was:

animals-617305_640

Lidia – miłośniczka literatury od kiedy tylko nauczyła się czytać, z wykształcenia inżynier geodeta 🙂 Lubi koty i dobrą kawę.

 

 

 


gitara_MN

Marta – z wykształcenia i zawodu przyrodnik. Uzależniona od książek i czekolady. Uwielbia XIX-wieczne powieści, XX-wieczną literaturę amerykańską, mitologie, baśnie i literaturę fantastyczną. Ale z literaturą jest jak z muzyką: nie ma dobrych i złych gatunków, są tylko utwory, które nas przekonują, lub nie.