• Home
  • /
  • ARTYKUŁY
  • /
  • Książka – kulturalny prezent na komunię świętą
Pierwsza komunia święta

Książka – kulturalny prezent na komunię świętą

Komunia to często jedno z najważniejszych i najbardziej doniosłych wydarzeń w życiu dziecka. Zazwyczaj wiąże się ono z uroczystym przyjęciem w gronie rodziny oraz z prezentami od najbliższych. Standardy upominków komunijnych wciąż się zmieniają – popularne niegdyś rowery są wypierane przez quady i drony; obowiązkowe do niedawna zegarki – przez smartwatche, tablety i smartfony. Wybór jest ogromny i często przytłaczający. Jak odnaleźć idealny prezent dla dziecka?

Przede wszystkim nie pozwólmy, aby najnowsze trendy w komunijnych prezentach przyćmiły prawdziwą ideę tego święta. Komunia to ważne, duchowe przeżycie. Z tego względu warto zadbać o to, aby prezenty wręczane dzieciom, wnosiły istotną wartość w ich rozwój i dojrzewanie. Na co w takim razie warto się zdecydować? Oczywiście na książki! Poniżej prezentujemy zestawienie najciekawszych propozycji na komunijne upominki.

 

Książki na komunię świętą – rozwój duchowy

 

 

Nie ulega wątpliwości, że komunia to przede wszystkim święto o charakterze religijnym. Wraz z pierwszym przyjęciem sakramentu eucharystii, dziecko powinno nieustannie umacniać się w wierze i świadomie studiować nauki kościoła. Jakie książki mu w tym pomogą?

 

 

 

  • Biblia – Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu to oczywiście podstawowa i obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego katolika. Ciekawie wydana Biblia zachęci dziecko do codziennego kontaktu ze Słowem Bożym oraz pozwoli mu zapoznać się z naukami Chrystusa. Aby ułatwić dziecku rozumienie treści Pisma Świętego, można wybrać specjalną edycję z komentarzami dla najmłodszych. Biblie oferowane jako prezent komunijny, posiadają często ozdobną obwolutę, a nawet możliwość wygrawerowania pamiątkowego napisu. Spersonalizowane Pismo Święte bez wątpienia będzie pamiątką, która młodemu katolikowi będzie służyła przez całe życie.

 

  • Mam w sercu Boga. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej, Anna Matusiak – ta pozycja to elegancki album zwierający wybrane cytaty z Biblii, fragmenty wypowiedzi Jana Pawła II oraz Benedykta XVI (w tym zapiski rozmów papieży z dziećmi przystępującymi do komunii) oraz historie najmłodszych świętych: świętej Krystyny, świętego Dominika Savio i świętego Tarsycjusza. Treść została ozdobiona pięknymi ilustracjami. Na kartach książki odnajdziemy również miejsce na własne zapiski oraz wklejenie zdjęć z pierwszej komunii świętej.

 

  • Boże Drogowskazy, Brat Tadeusz Ruciński – dzięki przystępnemu językowi i jednocześnie podniosłej i ważnej treści religijnej, jest to doskonała książka na komunię. Na jej stronach wytłumaczony został sens każdego z Dziesięciu Przykazań Bożych, stanowiących drogowskaz w życiu każdego katolika. Boże Drogowskazy zostały wydane w dwóch wersjach – jako książka na komunię dla dziewczynki i dla chłopca.
  • Pierwsza Komunia z Białą Kokardą, ks. Jan Twardowski – z tej niezwykłej książki dzieci dowiedzą się, dlaczego pierwsza komunia święta jest tak istotna oraz co zmienia się w ich życiu po przyjęciu eucharystii. Niepowtarzalny, ciepły i ponadczasowy styl księdza Twardowskiego sprawia, że treści zawarte w tej pozycji, pozostają aktualne przez całe życie katolika. Pierwsza Komunia z Białą Kokardą to wyjątkowy przewodnik po życiu duchowym, spotkaniach z Bogiem i z eucharystią.
Pierwsza Komunia

                                                                        

Książka na pierwszą komunię świętą – literatura popularna i naukowa

 

Pierwsza komunia to moment przełomowy w życiu dziecka – zarówno w sferze religijnej, jak i osobistej. Wkrótce po przyjęciu sakramentu, kończy ono okres wczesnoszkolny, rozpoczyna czas intensywnej nauki i wkracza powoli w okres dojrzewania. Moment ten warto wykorzystać do rozbudzenia w dziecku pasji czytania, ciekawości świata i pragnienia wiedzy. Poniższe propozycje książkowe bez wątpienia pomogą w realizacji tych celów.

Szkolna encyklopedia

Encyklopedia Szkolna Opracowanie zbiorowe – pozycja ta została opracowana przez rodzimych autorów, specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży. Zawiera ponad siedemset haseł z wielu obszarów wiedzy, takich jak przyroda, literatura, sztuka, historia, informatyka. Informacje dostosowane są do wymogów programów szkolnych, dzięki czemu ułatwiają naukę i pozwalają na pogłębienie wiadomości wyniesionych z lekcji.

 

Był sobie człowiek. Encyklopedia dla dzieci Albert Barillé – książka ta jest częścią niezwykle popularnej serii opowiadającej historię świata. Przystępny sposób prezentowania informacji sprawia, że lektura jest dla dzieci niezwykłą przygodą. Był sobie człowiek do doskonała książka na komunię dla chłopca, a także dla dziewczynki.

Był sobie człowiek

Mały Książe Antoine de Saint-Exupéry – jeden z największych klasyków światowej literatury. Ta ponadczasowa lektura o poszukiwaniu miłości i przyjaźni jest doskonałym drogowskazem dla dziecka, które niebawem zacznie dojrzewać. Przesłanie płynące z powieści bez wątpienia będzie cenną lekcją, do której dziecko będzie chętnie wracać również w późniejszych latach.

 

Książka to jeden z najlepszych pomysłów na prezent z okazji pierwszej komunii świętej. Poszerza horyzonty, wspomaga rozwój dziecka, nigdy nie wychodzi z mody, a często cieszy nawet przez całe życie.